top of page
Szukaj

Koordynator roku 2022 Korpusu Solidarności

5 grudnia podczas uroczystej Gali Wolontariatu, która odbyła się w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu organizowanej przez Regionalnego Partnera Korpusu Solidarności – Stowarzyszenie SursumCorda - wyłoniono zwycięzców małopolskiego etapu konkursu Korpusu Solidarności „Koordynator Roku 2022 Korpusu Solidarności” oraz „Wolontariusz Roku 2022 Korpusu Solidarności”. Z naszej organizacji do konkursu zgłoszono panią Małgorzatę Stec Koordynatorkę Szkolnego Klubu Wolontariatu przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Binarowej.

Jako Koordynator Wolontariatu z Lokalnym Centrum Wolontariatu w Gorlicach rozpoczęła współpracę w 2013 roku. Pani Małgorzata od wielu lat bezinteresownie i z potrzeby serca angażuje się w parce SKW. Jej praca wnosi iskrę nadziei w życie innych, najbardziej potrzebujących i dotkniętych przez los. Doskonale wie, że żadne nawet najnowsze technologie nie zastąpią człowieka w niesieniu pomocy fizycznej i duchowego wsparcia innym ludziom. Jej empatia, wrażliwość i dobroć budzą największy szacunek. Pani Małgorzata jest wzorem do naśladowania dla całej społeczności lokalnej. To co wyróżnia Panią Małgorzatę od pracownika płatnego, jest jej motywacja, wolna od potrzeby zarabiania pieniędzy i innych życiowych konieczności. Jest przewodnikiem dla swoich wolontariuszy. W swojej pracy kieruje się wrażliwością i troską o człowieka, niosąc bezinteresowną pomoc, służąc potrzebującym. Istnieją dziedziny, w których wolontariusz jest osobą niezastąpioną. Ma to miejsce wszędzie tam, gdzie praca jest niewymierna, opiera się na ofiarowaniu przyjaźni.

Jest koordynatorem dobrze zorganizowanym, ma wysokie poczucia odpowiedzialności, dobrze rozwinięte umiejętności interpersonalne, elastyczności i cierpliwości. Lubi pracę z ludźmi, szanuje innych i ich opinie, buduje dobrą atmosferę pracy, budzi zaufanie, jest opanowana, odporna na stres i na częste zmiany, zdeterminowana i pełna entuzjazmu. Te cechy pozwalają jej skutecznie dbać o potrzeby wolontariuszy.


Comentários


bottom of page