top of page
Szukaj

2 czerwca 2024 r. odbył się XII Marsz Żonkilowy, który był niezwykle istotnym wydarzeniem społecznym.

Uroczystości rozpoczęto od Mszy Świętej w Kościele pw. Św. Jadwigi w Gorlicach, która odbyła się w intencji osób chorych, niepełnosprawnych oraz ich rodzin, opiekunów i wolontariuszy. Po mszy uczestnicy wyruszyli w marszu, otrzymując żonkile od naszych wolontariuszy.

Symbolika żonkila, będącego kwiatem wdzięczności i solidarności, doskonale oddaje ducha wydarzenia. Poprzez rozdawanie tych kwiatów uczestnicy nie tylko manifestowali wsparcie dla osób chorych i ich rodzin, ale także wskazywali na wagę bezinteresownej pomocy w naszej społeczności lokalnej.

Cele Marszu Żonkilowego są niezwykle istotne - to propagowanie idei wolontariatu, wspieranie osób chorych oraz ich bliskich, a także budowanie więzi społecznych opartych na empatii i zrozumieniu.Kwiatonowickie Stowarzyszenie "Homini" przystąpiło do realizacji projektu pn. „Dziel się wiedzą – bądź aktywny",  w ramach zadania publicznego Województwa Małopolskiego w obszarze promocji i organizacji wolontariatu w roku 2024, pn.: „Małopolska stawia na wolontariat".

 

Celem projektu jest rozwój kompetencji wolontariatu oraz postaw obywatelskich wśród młodzieży i dorosłych z powiatu gorlickiego poprzez organizację szkoleń, akcji społecznych, konferencji oraz innych wydarzeń.


Zadanie pn. "Dziel się wiedzą - bądź aktywny" realizowane jest w terminie od 15 maja 2024 r. do 31 grudnia 2024.


"Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego"Rozpoczynamy realizację nowego projektu  "Przepis na aktywność - wolontariat dla seniorów" wraz z partnerem z Polski  Fundacja Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych "Wyjdź z Domu"  oraz z Włoch  Innovamentis.


W dniach 2-3 kwietnia 2024 odbyła się wizyta przygotowawcza, której celem było:

  • poznanie działalności każdej organizacji

  • podpisanie dokumentów formalnych

  • omówienie i uzgodnienie metod pracy w ramach projektu

  • uzgodnienie zadań między partnerami


Zostały opracowane i sporządzone wzory dokumentów formalnych (listy obecności, harmonogramów, programów wizyt itp.) Uzgodniono terminy mobilności, szczegółowy plan pracy i harmonogram każdego działania projektowego.


Projekt nr: 2023-2-PL01-KA210-ADU-000184777 współfinansowane przez Unię Europejską
bottom of page